speaker-photo

Elżbieta Szumska

Właścicielka Kopalni Złota

Elżbieta Szumska właścicielka Kopalni Złota w Złotym Stoku, laureatka nagrody Europa Nostra w kategorii Mistrzowie Dziedzictwa, od lat w pierwszej setce najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. W 2022 roku znalazła się w pierwszej setce Forbes Woman w kategorii przedsiębiorczyni. Firmę stworzyła od zera, zaciągając kredyt i zastawiając cały swój majątek. Od trzyosobowej firmy przez 25 lat stała się największym pracodawcą w regionie, jedną z największych prywatnych atrakcji turystycznych w kraju. 90% kadry kierowniczej w jej  firmie to kobiety. Filantropka, lokalna działaczka na rzecz historii i dziedzictwa narodowego w regionie, współautorka licznych publikacji historycznych o Złotym Stoku, w 2014 roku otworzyła Muzeum Złotego Stoku w którym zebrała kilkanaście tysięcy eksponatów. Podziemia są jej miłością i największą pasją. 

Najbardziej cieszy się z faktu, że już od kilku lat prowadzi biznes wspólnie ze swoimi dziećmi.

Marta – tuż przy kopalni złota  prowadzi Średniowieczną Osadę Górniczą, jedyną taką atrakcję w Europie! Od dwóch lat czynny strażak w OSP w Złotym Stoku, studiuje ratownictwo medyczne, wychowuje dwie córki.

Małgorzata - pisarka, w 2018 roku biegła ze zniczem olimpijskim w Korei Południowej, szalona podróżniczka, prowadzi pensjonat Złoty Jar i Stara Kruszarnia sala weselna. Obecnie przepływa Atlantyk!

Jacek, najmłodszy, wspiera p.Elżbietę w branży gastronomicznej, pasjami „rzeźbi” w drewnie, hoduje węże i kameleony.

9:45 - 10:15

Czwartek 18.05.23 Rano

Niemożliwe nie istnieje: marzenia, które stają się biznesem.

"Od dziecka chodziłam po podziemiach, w złotostockich kopalniach zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Kiedy trafiła się okazja  by wykupić udziały w nowo otwartej, nierentownej atrakcji turystycznej jaką była Kopalnia Złota, jako żona rolnika wzięłam kredyt pod zastaw całej gospodarki, postawiłam wszystko na jedna kartę. Albo będziemy bezdomni, albo będziemy właścicielami Kopalni Złota"

O budowaniu silnej marki, o pogoni za marzeniami, o dywersyfikacji w czasach kryzysu, o byciu spełnioną kobietą w świecie biznesu i. o tym, że niemożliwe nie istnieje.